Friday, June 11, 2010

ンマツポース (nmatsupoosu)

And now on to the sports column!
(Seriously?)
Because one of the busiest tournament seasons is now over, I finally got to join my long waited, long wanted kendo club yesterday.
Feelings are through the roof and into the cosmos! !!
I'm going to have practices every day after classes till about 6~7 o'clock in the evening.
I have already attended 2 lessons and I must say kendo is bloody difficult! Which makes it triple the fun! Behold my kendo smiley! \o(^u^)"
Everybody (except me of course) is wearing the traditional helmet and hakama too. It looks So. Damn. AWESOME. Really smells like Edo spirit.
I have held a sword before (fencing) but the feeling is totally different. Also, kendo uses totally different muscles for handling the sword than fencing, which has already taken a tad bit of a toll on me. Ahhh, I could go on and on with this talk, because kendo really was the club I wanted to join from the very beginning of my exchange year in Akita. I just can't express my happiness in pixels! ^^ Fuaa~~

Oh! There's one more thing I realised during practice.
The racket. Listening to everybody's screaming the necessary 'kiai' type of yell, I really have no doubt where Tolkien got his Nazguls from. I find it mind-blowingly interesting. Ho hum.

As I mentioned - the tournament.
There is a huge annual sports festival called Inter-high (インターハイ) in which every prefecture is represented by the best of the best high school sports(wo)men, starting from baseball and ending with swimming and more.
This year, Kita High really gave its all. In the prefectural tournament, many sport clubs got the first place in both individual as well as team games and all of the clubs were in the Top 10 at least. There are about 4 teams and over 8 individuals going to Inter-High and many more going to the Touhoku region's contest.
This year's IH by the way is held in Okinawa in August! It will be hell for those playing outside, don't you think? (Yakihito - because we aren't chicken.)
One delightful thing is that most of the IH participants of Akita are from our school, which is a first in school history. I'm really happy and excited for everyone and rooting for them from the bottom of my heart and soul. oOo"

But there are always smaller kendo face-offs in between the tournaments too.
For example tomorrow.
I'm going as well, but just to cheer on and help my friends. And of course learn from their techniques. :)
Who knows, I might continue kendo back home too. But for now, the future stays unclear.
I better make a choice soon. Not just on sports, but my future overall, so... we shall see. :) Better to be sure than uncertain, right?

PS I found out that they DO have quite a long summer vacation here. It's 1 month long, from the second part of July till the end of August. Lucky, lucky, I'm so happy!

PSS SUMMER'S HERE AT LAST! We have around 25 degrees everyday, but soon the rainy season will begin. Oh well. Enjoy it, people, whilst you still can!

How is it over there anyway? Warm inside your hearts or outside too?


As always, lots of love and thanks from far away!
St. spl


5 comments:

 1. Mul kogu aeg selline tunne, et sa ajast maas vms, isegi et samas riigis. :D
  Meil juba on pikemat aega ju palaaaav olnud ja nüüd tänasest on vihma, vihma ja veel vihma (ja sellevõrra jahedam, yesh!). Peaks terve järgmise nädala ka vist sadama, eks näis.

  Ja kohe näha, kui hinge sulle Kendo läheb. Nii armas. Ma ise hakkan juba kyudos veidi paremuse poole liikuma, jei! :D Areneme koos.

  Muuseas, pean küsima, meeletu uudishimu - kuidas siis on ikkagi lood selle Akita-beniga? Kuuled tihti, kasutad, õpid? Ma kasutan Osaka-beni omajagu, iga päev. Aga ausalt, need kaks ben-i on ikka täiesti erinevad ka.

  LSD

  ReplyDelete
 2. スティナです。Mul alles kendoga 3. p2ev l6penud, nii et ma ikka kohe p2ris amato::r. :D
  Kuid k6ik toetavad ja 6petavad hea meelega ja v2ga h2sti pealegi. Poleks ime kui selle m6ne kuuga veidi selgeks saan. Lisaks veel et trenn iga p2ev on.
  Akita-benist nii palju, et kodused on algselt hoopis Yamagatast ja mujalt p2rit, seega kodus ma seda eriti ei kuule. Koolis aga 6petajad veidi kasutavad ja 6pilased, kuid siinne k6nepruuk pole vist nii tugev kui Osakas on. Ma omal k2el siin harjutan muidu. Varsti ostan raamatu kah! ;)

  ReplyDelete
 3. Sellisel juhul, good luck with Akita-ben. Ma juba ootan ka seda, kuidas me Eestis ainult jaapani keeles omavahel lobiseme, Osaka ja Akita-benis, nii et mitte keegi meie ümber muhvigi aru ei saa. Peaks olema vähemalt lõbustav ajaviide. x)
  Ja edu ka kendoga. Kusjuures, tõsi ta on, et aidatakse palju, mul kyudos ka nii. Kendo kohta ma ei tea, aga kyudos on täiesti hands-on aitamine kogu aeg, õpetaja mõnikord creepylt lähedal kusagil selja taga ja juhib mu käsi õigesse asendisse jne. Mingi kyudo asi niimoodi aidata, sest ma kuulsin ka Devinilt, et tal oli samamoodi kyudos. Njaa, aga minu kyudo on ainult kaks korda nädalas, mitte iga päev. Nii et sa saad kendo kiiremini selgeks. :D

  ReplyDelete
 4. V6i hiilitakse ligi? ;)
  Mul pigem nii, et 6petaja suurt midagi ei tee, kui istub kaugel platvormil ja j2lgib kui tark ennemuiste k6iki 6pilasi. Kaasa arvatud mind mu pisikeses nurgas, kus ma oma esimesi (kendo) samme teen.
  Kuid mind ta aitab rohkem kui vanu tegijaid muidugi. Iga tund n2itab ette mingi uue kata ja siis kontrollib kuidas ma seda sooritan. Selline on siis tavatreening (karate keeli kata ja kumite. peaks oma kendo s6navara t2iendama)
  Kuivtreeningu ajal on k6ik kendopiigad muidugi k2ed k8ljes abis. :)

  Kuidas seal muidu 8ldse nende klubidega on? Siin on k6ik spordikad IGA p2ev ja kultuurikad 1~3 korda n2dalas u 3, 4 tundi.

  Edu vibalikuga!

  ReplyDelete
 5. Hei Stina! Ma olen küll blogisid lugenud, pole lihtaslt jõudnud kommenteerida:D Mul on täiega hea meel, et sul on seal kaugel-kaugel hea ja tore. Peab tihedamalt kirjutama, muidu unustad keele veel ära.
  Meil kodus on SUVI (Ise ka ei usu, aga praegu on isegi lootust kuivale jaanipäevale)! Me mängime rannas võrku ja oleme kooli jätnud õndsasse unustusse.
  Mina olen selle aasta pahalaps ja ei lähe kunstika praktikale (eiran Kai`d). Natuke kahju muidugi, aga mul on teine laager samal ajal; pluss sõidetakse kurgjärvele.
  Mis siis veel uudist? Kohe ei teagi ühe raksuga.. Mareta sai VHK-sse(kunstiharusse loomulikult), Itil, Annabellal ja teistel läheb ka hästi.
  Edu kõigega! Sport on ülekõige;D
  Eks ma katsu tihemini lugemas ka käia.
  Marili
  PS! Tervitused Eestist!!!

  ReplyDelete